|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Condition: | New |
| Certification: | ISO, CE |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Description | Parameter |
| X,Y,Z Working Area | 600x600x200mm |
| X,Y,Z Accuracy | ±0.02mm |
| X,Y,Z Repositioning Accuracy | ±0.0254mm |
| Table Surface | T-slot Table |
| Frame | cast by iron |
| X, Y,Z Structure | Hiwin Square Rail and TBI ball screw |
| Max. Rapid Travel Rate | 16000mm/min |
| Max. Working Speed | 10000mm/min |
| Spindle Power | 3.0KW water cooling spindle |
| Spindle Speed | 0-24000RPM |
| Driver and motor | leadshine hybrid servo driver and motor |
| Working Voltage | AC220/380V 50/60Hz |
| Command Language | G Code |
| Operating System | DSP System (Options: Ncstudio/Mach3 PC Software) |
| Computer Interface | USB |
| X,Y Resolution | <0.01mm |
| Software Compatibility | Type3/UcancameV9/Artcam |
| Running Environment Temperature | 0 - 45 Centigrade |
| Relative Humidity | 30% - 75% |
| Inverter | Delta/Fuling |
| Limit switch | OMRON |